CZK

Připravili jsme pro Vás odpovědi na nejčastější otázky.

Pokud jste svou odpověď nenalezli, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo nám zavolejte na +420 731 951 559.

 

Může být „Lodní šampon“ používán pravidelně bez rizika poškození povrchu či ochranného filmu?

Ano, určitě. Ani časté používání nijak nenarušuje ošetřovaný povrch a nanesené vrstvy leštěnek či vosků.

Je nutné dále ošetřit trup lodi po použití „Čističe trupu“?

Ano, je to velmi doporučováno, abyste zamezil dalšímu výskytu jakýchkoliv skvrn a také k odstranění matného filmu po použití „Čističe trupu“ - 81732. Nejlepší je použít „Lodní leštidlo Premium s teflonem“ - 85716, který tvoří čirý ochranný film, leští trup do zářivého lesku a chrání před UV zářením, solí a nepříznivými podmínkami. Velmi jednoduché použití i při přímém slunečním světle.

Jak mohu nejlépe vyčistit znečištěnou oblast kolem čáry ponoru bez použití agresivních čisticích prostředků, které ničí „gelcoat“ ?

Pouze nastříkejte „Čistič trupu“ – 81732 na znečištěnou oblast, rozetřete mycí houbou, nechte působit 1-2 minuty a důkladně odstraňte.

Jak účinně vyčistit protiskluzové povrchy na palubě lodi?

Star brite nabízí speciální prostředek „Čistič pro protiskluzové podlahy“ - 85932, který čistí do hloubky i špatně dostupná místa bez jakéhokoliv narušení povrchu. Není třeba žádného drhnutí, zanechává ochrannou vrstvu proti UV záření a usazování špíny. Naneste prostředek na znečištěný povrch, nechte působit 1-2 minuty, lehce čistěte za pomocí jemného kartáče, např. „Měkkého kartáče“ – 40013 a důkladně opláchněte vodou.

Jak mohu odstranit skvrny od ptačího trusu na palubě a krycí plachtě lodi?

Pokud nemáte ve výbavě přímo „Odstraňovač nečistot po ptácích a pavoucích“ - 95122, můžete použít prostředek „Odstraňovač pruhů od vodního kalu“ – 71622, který je určen jak na povrchy na palubě, tak i na textilie nebo ho použít pouze na palubu a plachtu vyčistit pomocí „Čistič pro bimini a kryty lodí s impregnací“ – 92132.

Jak mohu odstranit černé pruhy pokrývající celý trup lodi? Běžným šamponem nejdou vyčistit.

Pomocí speciálního prostředku na odstranění stop od dešťové či jiné proudící vody obsahující špínu a mastnotu, které ulpívají na „gelcoatu“ na trupu lodi – „Odstraňovač pruhů od vodního kalu“- 71622. Tento prostředek působí do hloubky, aniž by jakkoliv narušil povrch, zachovává lesk trupu, pokud byl vyleštěný. Nastříkejte prostředek na skvrny, nechte chvíli působit a důkladně opláchněte vodou. V případě potřeby opakujte.

Jak mám vědět, zda mám na trup lodi použít leštidlo nebo čistič?

Pokud je trup znečištěný, pokrytý zažloutlými nebo hnědými skvrnami nebo nebyl dlouhou dobu nijak ošetřován i přesto, že nejsou vidět žádné známky znečištění či oxidace, použijte silný čisticí prostředek s hloubkovým účinkem, který nenarušuje strukturu sklolaminátu, jakým je „Čistič trupu“ – 81732 nebo „Lodní čistič a leštidlo s teflonem“ – 89632. Tyto produkty perfektně vyčistí povrch a uchovávají jeho původní vzhled.

Jak se zbavím skvrn od rzi na sklolaminátu?

Nejlepší je použít „Odstraňovač rzi“ – 89222. Prostředek pouze nastříkejte na skvrny, nechte přibližně minutu působit a pak odstraňte. Pokud skvrna přetrvává, proces opakujte. Lze použít jak na trup lodi, palubu atd.

Jak dlouho chrání „Lodní leštidlo s teflonem“ povrch trupu lodi?

„Lodní leštidlo s teflonem“ – 85716 působí velmi dlouhou dobu – i více než 1 rok. Nejlépe použijte prostředek jednou na začátku sezóny před spuštěním lodi na vodu a pak před zazimováním. Pro dosažení dokonalé ochrany aplikujte prostředek po 30-ti dnech znovu.

Rád bych použil Star Tron při tankování, ale předtím jsem použil i jiná aditiva. Je tedy Star Tron v tomto případě ještě vhodný?

Star Tron je bezpečně kompatibilní s jakýmkoliv druhem aditiv, které jste předtím použil.

Mám skvrny od plísní na plachtě, jak je mohu odstranit?

Použijte „Odstraňovač skvrn od plísní“ – 85616, který je velmi efektivní, odstraňuje skvrny a zabraňuje bakteriím se znovu množit. Na náchylných místech stačí použít jednou za 6 měsíců. Před použitím na textiliích raději vyzkoušejte na malé ploše.

Trup lodi mám pokrytý žlutými skvrnami. Jak se jich můžu zbavit? Stačí použít „Lodní šampón“?

Ne, šampón je příliš jemný a nemá hloubkově čistící účinky. Je nutné použít „Čistič trupu“ – 81732, který odstraní tyto zažloutlé skvrny a ostatní hnědé tříslové skvrny. Nastříkejte prostředek na trup lodi, rozetřete mycí houbou a nechte 1-2 minuty působit, poté důkladně opláchněte. V případě potřeby proces znovu opakujte.

Lze s pomocí „Odstraňovače skvrn od vodního kalu“ účinně odstranit znečištění výfukovými plyny?

Ano, tento prostředek velmi účinně působí i na znečištění výfukovými plyny.

Je Star brite „Čistič pro protiskluzové podlahy“ účinný i při údržbě TBS? (kamiony, autobusy)?

Velmi! Testy, které proběhly před několika lety v továrnách TBS, měly vynikající výsledky. A TBS dokonce doporučují „Čistič pro protiskluzové podlahy“ svým zákazníkům.

Existuje nějaký prostředek na odstranění skvrn od rybí krve z vinylových polštářů?

Ano, „Koncentrovaný šampón na vinyl“ – 80216. Tento prostředek, který se používá jako každý jiný šampón, ředěný či neředěný, má zvláštní schopnost odstraňovat skvrny zažrané do materiálu. Působí během několika sekund a nijak nemění charakter ošetřovaného povrchu.

Jaký povrch může být ošetřený 473ml lahví „Lodního leštidla Premium s teflonem“?

Stejně jako s ostatními Star brite leštidly s obsahem 473 ml, můžete ošetřit trup lodi do délky 7 metrů. Toto leštidlo je také k dostání v balení 950 ml – 85732.

Proč bych měl používat speciální šampón na loď raději než mnohem levnější prostředek pro úklid domácnosti?

Čisticí prostředky pro domácnost nejsou účinné v tak odlišných podmínkách jaké má sladkovodní nebo mořské prostředí. Například čisticí prostředky určené pro domácnost nejsou účinné v kontaktu se slanou vodou a navíc zanechávají po zaschnutí stopy na trupu lodi či ostatních hladkých površích, což se nestane po ošetření „Lodním šampónem“ – 80416. Při použití vysoce koncentrovaného roztoku (2 plné uzávěry šamponu na jeden kbelík vody) není potřeba zvláštního oplachování, ať už použijete sladkou nebo slanou vodu.

Nabízíte širokou škálu leštidel a já nevím které použít. Jak vybrat to správné, které potřebuji?

Pokud je trup lodi zoxidovaný či vybledlý: po důkladném vyčištění „Lodním šamponem“ – 80416, použijte abrazivní obnovující leštidlo, např. „Restaurátor barvy na laminát“ – 81816 k oživení barvy a odstranění oxidace matného trupu lodi nebo „Tekutou čistící směs pro středně zoxidované povrchy“ – 81316 pro hloubkové odstranění oxidace a oživení bílého trupu lodi. Po tomto renovujícím kroku počkejte 2 až 4 týdny než budete aplikovat ochranné leštidlo – „Lodní leštidlo s teflonem“ – 85716. Pokud nemáte tolik času nebo chcete snížit náklady, můžete použít „ Lodní leštidlo“ – 80116, které v jednom kroku čistí, odstraňuje oxidaci, oživuje a chrání. Také velmi účinný prostředek.